Rodinný bazén s dvoma úrovňami dna

zpět na výpis článků

K modernej novostavbe v anglickom štýle červených pálených tehál sme dostali za úlohu vybudovať vonkajší bazén, ktorý by spĺňal všetky požiadavky rodinného bazéna – dostatok priestoru na plávanie, ale napríklad aj pre loptové hry či nafukovacie lehátko a zároveň si majitelia priali, aby bazén poskytoval priestor aj na odpočinok a relaxáciu. Vzhľadom k menšiemu rozmeru terasy sme sa nakoniec s klientom zhodli na rozmeroch bazéna 6 x 3 metre, kde sme nedostatok plaveckej plochy na kondičné plávánie dohnali výkonným dvojtryskovým protiprúdom. Jeho ovládanie je úplne jednoduché – pomocou ovládača je možné ovládať ako smer prúdenia, tak aj regulovať jeho silu na mieru konkrétnemu plavcovi.

Protiprúdové zariadenie sa nachádza oproti vstupnej časti bazéna – v priestore so zníženým dnom, ktorý začína už v polovici bazéna. Dve úrovne dna bazéna boli realizované preto, aby bol zaistený dostatočný priestor na kondičné plávanie. Okrem protiprúdu sú na stene umiestnené aj 4 masážne trysky, ktoré slúžia jednak k masáži a jednak podporujú rovnomerné prúdenie pri spustení protiprúdu.

Aby došlo k maximálnemu využitia bazéna, a to od jari až do jesene, rozhodol sa majiteľ pre nadzemné presklené zastrešenie bazéna od firmy Alukov. Jeho výhodou je možnosť čiastočného odsunutia za pekného počasia vďaka dvom pojazdovým lištám umiestnených po dlhých stranách bazéna. Dizajn zastrešenia je naviac veľmi moderný a precízny, vďaka čomu nepôsobí neesteticky.

Vstup do bazéna sme vyriešili rozsiahlymi atypickými schodami v štýle lounge, ktorý ponúka dostatok priestoru na odpočinok celej rodine. Páči sa vám tento projekt a radi by ste získali aj vy cenovú ponuku na váš vysnívaný vonkajší bazén? Napíšte nám vaše požiadavky a my vám radi zostavíme nezáväznú cenovú ponuku. Chcete vedieť viac? Neváhajte nás navštíviť na jednom z našich showroomov!

Zavolať Navigovať Uložiť kontakt Poslať si info na mail