POOL STORY: Unikátny nerezový bazén Imaginox v Jeruzaleme

zpět na výpis článků

Na začiatku minulého roka 2018 sme se vďaka našemu izraelskému obchodnému partnerovi dostali k veľkolepému projektu pre televíznu reality show Big Brother v Jeruzaleme. Našou úlohou bolo navrhnúť, vyrobiť a následne na mieste zvariť nerezový prelivný bazén atypického tvaru do predpripravenej betónovej vane, a okrem toho tiež spoločne s našimi francúzskymi spolupracovníkmi zkonštruovať na polovici bazéna hydraulické posuvné dno.

Po schválení výkresoveju dokumentácie a dodania statiky bazéna klientom sme započali niekoľktýždňovú výrobu nerezovej konštrukcie bazénového telesa. Vzhľadom k rozmerom bazéna 7,8 x 7,8 metra a pomerne vzdialenej a zložitej doprave sme bazén netransferovali v celku, ale po jednotlivých častiach, ktoré sme v kontejneri kamiónom a následne trajektom dopravili priamo až na miesto realizácie.

Po rannom príchode do Jeruzalema náš tím 4 montážnikov vyložil a následne rozmiestnil do pripraveného výkopu jednotlivé časti bazénového telesa. Po následujúcích 17 dní prebiehalo osadzovanie bazénovej konštrukcie nerezovými plechmi, zváranie, zateplovanie, budovanie podpier prelivných žľabov, montáž svetiel a kopa ďalších potrebných úprav. Poslednou úlohou bola výpomoc našich pracovníkov so stavbou posuvného dna francúzské firme.

Po dôkladnom vyčistení bazéna následovalo napustenie vodou a sprevádzkovanie bazénovej technológie. Zaújmavosťou je, že je bazén vybavený podvodnou kamerou, ktorá sleduje dianie pod vodnou hladinou. Umiestnenie kamery bolo jednou zo základných požiadaviek klienta vzhľadom k princípu tejto známej reality show. Extravagantné až provokatívne prevedenie prostredia Big Brother sa nevyhlo ani nášmu bazénu Imaginox – na nerezový povrch nechal náš klient nalepiť vzorovanú tyrkysovú fóliu a naprieč bazéna vybudovať pochôdzne kamene. Pozrite si ďalšie naše realizácie – sledujte náš Instagram!

Zavolať Navigovať Uložiť kontakt Poslať si info na mail