Nerezový infinity pool Imaginox s nekonečnou hladinou

zpět na výpis článků

Ak raz vyskúšate nerezový bazén, už nebudete chcieť nič iné. To je aj prípad nášho klienta, pre ktorému sme vyrobili už druhý nerezový bazén Imaginox, tentoraz pre jeho moderný rodinný dom v stredných Čechách.

Vďaka umiestneniu terasy na vyvýšenom mieste sa núkala možnosť mať bazén s výhľadom na blízku rieku. Práve zľahka svahovitý terén a vyvýšené miesta sú ideálne pre bazény s nekonečnou hladinou – efektom, ktorý vznikne umiestnením prelivného žliabku jednej alebo viacerých strán bazéna pod úroveň terasy.

Bazén sme teda projektovali na mieru s ohľadom na daný priestor. Teleso má rozmery 10 x 4 metre a tri strany prelivu sú umiestnené v tesnom okolí bazéna a zakryté klasickou prelivnou mriežkou. Štvrtá stena so zníženým prelivným žliabkom je umiestnená 50 centimetrov pod hranou bazéna a presne nadväzuje na svahovitú časť s kvetmi.

Bazén je vybavený automatickým zakrytím skrytým na dne a solárnou roletou, ktorá pomáha vodu ohrievať. Hoci je bazén pomerne veľký, klient si prial ho doplniť iba dvojdýzovým protiprúdom. Tieto dve dýzy zaisťujú pohodlnejšie plávanie, lebo plavcov udržujú v jednej dráhe.

Montáž prebiehala na mieste, kam sa doviezli pripravené nerezové segmenty, ktoré sme potom zvarili k sebe. Ak sa bazén na miesto montáže nedopraví vcelku, montáž bazéna síce trvá o niečo dlhšie, ale teleso je zas možné umiestniť do akéhokoľvek priestoru, ktorý nemusí byť prístupný žeriavom.

Čistenie bazéna je zaistené technológiou Aseko s automatickým dávkovaním chemických prípravkov. Okrem toho sme klientovi dodali UV lampu, ktorá ničí baktérie a plesne a redukuje viazaný chlór vo vode. Ohrev vody je zaistený pomocou titánového nízkoteplotného výmenníka, ktorý teplo dokáže preniesť z tepelného čerpadla.

Viete si predstaviť nerezový bazén vo vašej záhrade? Navštívte showroom nášho exkluzívneho dílera Aquamarine Spa v Prahe alebo v Bratislave, alebo náš hlavný showroom vo Vrchotových Janoviciach, kde si naše nerezové bazény môžete dokonca aj vyskúšať!

Zavolať Navigovať Uložiť kontakt Poslať si info na mail