Nerezový bazén v Centre psychosomatickej medicíny

zpět na výpis článků

Pre psychosomatické centrum CEPSYMED v pražských Řepích sme realizovali prelivový bazén s rozmermi 7,15 x 4,5 x 1,3 m. Vzhľadom ku komerčnému využitiu bazéna sa iniciátori projektu rozhodli pre umiestnenie bazéna v interiéri a samozrejme prelivový spôsob cirkulácie vody, ktorý je pre verejnú prevádzku nevyhnutný. Bazén využíva predovšetkým zdravotné stredisko k liečbe a prevencii psychosomatických onemocnení, ale tiež k rehabilitácii dojčiat, batoliat, predškolákov – včítane detí so zdravotným hendikepom. Okrem toho bazén využíva pravidelne i tamojšia súkromná športová škôlka.

Aby bola zabezpečená maximálna čistota vody, klient sa rozhodol pre pokročilý spôsob čistenia vody, jednak prostredníctvom klasického filtračného systému a jednak pomocou UV lampy, ktorá účinne ničí všetky baktérie, vírusy a ostatné jednoduché organizmy a zabraňuje ich rozmnožovaniu. K dokonale čistej vode prispieva i výsuvná lamela, ktorá je zabudovaná v dne – pri zatemnení a izolácii vodnej hladiny sa totiž výrazne znižuje potenciál prežitia baktérií. Roleta navyše slúži aj ako bezpečnostný prvok.

Okrem účinného systému filtračnej technológie je bazén vybavený niekoľkými bezpečnostnými madlami. Okrem madla pri rohových schodoch je bazén zabezpečený i nerezovým madlom po celom svojom obvode, ktoré slúži predovšetkým k rehabilitačnému cvičeniu. Bazén je navyše doplnený dvoma svetlami a reproduktorom integrovaným priamo v stene. Uvažujete o výstavbe nerezového bazéna? Príďte sa poradiť do nášho novovybudovaného hlavného showroomu vo Vrchotových Janoviciach!

Zavolať Navigovať Uložiť kontakt Poslať si info na mail